Zavolejte nám (Po-Pá 7-15)
3+1 tip, jak využít kolíčky na prádlo

3+1 tip, jak využít kolíčky na prádlo

Obyčejné dřevěné kolíčky na prádlo jsou svým způsobem nesmrtelné. Přežijí v horku a prachu, ve větru a dešti, v zimě a mrazu. Přežijí útok kocoura i dvouletého batolete. O tom, že kolíčky mají více využití, než je věšení čistého prádla, vás přesvědčí hned 4 naše kreativní tipy.

 

Držák na fotky či poznámky

Pověste na zeď dekorační síť, vnikne spousta okýnek a míst, kam můžete kolíčkem připnout fotografie z rodinné dovolené a obrázky od dětí. Podobný a jednodušší systém nabídne obyčejný jutový provaz. Napněte ho kamkoli, kde máte místo. Ať je to metr nebo dva, vznikne spousta místa na obrázky a vzkazy.

A do třetice, ještě jeden nápad s provázkem: napněte provázek do prázdného rámu na obraz. Tato dekorace je velmi jednoduchá efektní. Kolíčky můžete nabarvit akrylovými barvami a voděodolnými fixami

 

Jmenovka na dárek

Pro tvořivé duše máme návod na výrobu jmenovek. Kromě kolíčků můžeme použít jakékoli zbylé drobnosti z výtvarné činnosti a (nebo) přírodniny. Fantazii se meze nekladou.

Co budete potřebovat

  • několik dřevěných kolíčků (počet záleží na vás)
  • akrylové barvy
  • štětec
  • univerzální lepidlo (na dřevo, plast, papír)
  • aplikace – ozdoby (např. motivy z překližky, umělé diamanty, přírodniny atd.)
  • oboustrannou lepící pásku

Kolíčky na prádlo natřete akrylovými barvami, buď všechny stejným odstínem nebo každý jiným, nechte zaschnout. Z jedné strany kolíčku nalepte univerzálním lepidlem aplikaci (plastový nebo skleněný diamant, olšovou šišku, mušli, oblázek, korálek, jakýkoli motiv z překližky atd.)

druhé strany kolíčku nalepte čtvereček z oboustranné lepící pásky. Držátka na jmenovku můžete vyrobit dopředu a uložit je do krabičky. Vždy budou připravené, když budete balit dárek. Před aplikací jmenovky odlepte ochranou folii z oboustranné lepící pásky, přilepte ozdobený dárkový kolíček na balíček. Vložte do kolíčku jmenovku a máte hotovo.

Zápich do květníku

Vyseli jste nové bylinky? Koupili další kaktus do sbírky? Abyste nezapomněli název, napište ho voděodolným fixem na jednu dřevěnou část starého kolíčku a zapíchněte ji do květníku či do záhonu. Kolíček funguje dobře i jako opora pro nově zasazené mladé rostliny.  

Jak je vidět, tradiční kolíčky na prádlo mají více než jedno využití. Popřemýšlejte o jejich potenciálu dříve, než z nich uděláte třísky do kamen. 

Hotové kolíčky na koření (zakoupíte zde)


Související produkty

Mini kolíčky na koření - 12 ks

Máme na skladě, v pondělí 24. 6. u vás
119 Kč

Porovnat

Profi štětec na jemné kreslení - velikost 00

Máme na skladě, v pondělí 24. 6. u vás
109 Kč

Porovnat

Sada 14 akrylových barviček + štětec jako dárek

Máme na skladě, v pondělí 24. 6. u vás
229 Kč

Porovnat

Sada fixů na kamínkování - metalické Decor Pen - 9 ks

Máme na skladě, v pondělí 24. 6. u vás
248 Kč

Porovnat

Sada fixů na kamínkování Decor Pen - 9 ks

Máme na skladě, v pondělí 24. 6. u vás
273 Kč

Porovnat

Dekorační kolíčky 12 ks

Dodáme do 7 - 10 dní, v pátek 28. 6. u vás
107 Kč

Porovnat

Kolíčky prádelní dřevo 24ks

Dodáme do 7 - 10 dní, v pátek 28. 6. u vás
95 Kč

Porovnat