Zavolejte nám (Po-Pá 7-15)
Proč kaktusy ve skle z hobby marketů nevydrží?

Proč kaktusy ve skle z hobby marketů nevydrží?

Suchomilné kaktusy a sukulenty zakomponované v oblázcích a písku. Radost pohledět na úchvatnou sestavu rostlin. I když je to krásná dekorace (ano, dekorace je ten správný výraz), za pár týdnů pravděpodobně přijde zklamání. A to hned z několika důvodů.

Kaktusy potřebují proudící vzduch

Kaktusy a sukulenty potřebují otevřený prostor. Proudění vzduchu je udržuje zdravé a bez plísní. Jakákoli nádoba, ať je to skleněná koule, staré terárium nebo váza, udržuje jiné klima, než většina sukulentních rostlin vyžaduje. Žádná hluboká nádoba pro ně není vhodná, a to i když je z vrchu otevřená. Časem se na nich utvoří plíseň a uhynou.    

Dostatek světla

Stanoviště dva metry od okna se dá považovat za polostín, což má rádo značné množství pokojových rostlin. Ale v případě domácích zahrádek s kaktusy a sukulenty to nemusí stačit. Kaktusy zpravidla milují letnění, slunění, co nejdéle je možné. Světlo a sluneční paprsky podporují správný růst těchto tučnolistých krásek.

Odlišné nároky na pěstování  

Mnohdy v hobby marketech vidím ve skleněné nádobě směs kaktusů a sukulentů, které mají naprosto odlišné nároky na pěstování. Některé druhy chtějí půdu kyselou, jiné zásaditou. Stejně tak se liší teplotní požadavky během zimování.

Pokud si pořídíte sukulentní zahrádku domů, doporučuji zjistit, jaké druhy v ní vlastně jsou a jaké mají nároky na pěstování. Rostliny vyjměte a přesaďte do otevřeného květináče se spodním odtokem vody. Do skleněné nádoby pořiďte vlhkomilnou pokojovku, třeba fitónii nebo masožravku mexickou.   


Související produkty

Květináč žebrovaný 28 x 43 cm šedá

Do 3 pracovních dnů na skladě, ve čtvrtek 1. 8. u vás
434 Kč

Porovnat