Zavolejte nám (Po-Pá 7-15)
Moka konvička - luxusní káva nemusí být jen z drahého kávovaru

Moka konvička - luxusní káva nemusí být jen z drahého kávovaru

Moka konvička je pro milovníky kávy ideálním způsobem přípravy espressa. Je to rychlý a jednoduchý přístroj k vaření kávy.

Vyrábí se hliníkové, ale i nerezové v různých velikostech pro různý počet šálků. Od jednoho šálku až po objem 18 šálků. Nejoblíbenější jsou v Itálii, kde je rozšířená tradice pití kávy z velmi malých hrníčků několikrát za den.  

Příprava kávy v Moka konvičce

Fungují na principu dvou nádob se sítkem uprostřed, do kterého se dává káva.

Spodní nádobu naplníte vodou až po ventil, kterým uniká pára. Do nádoby vložíte sítko, kde umístíte kávu v množství podle toho, jak chcete mít kávu silnou a našroubujete horní díl. Nádobu pořádně utáhněte, aby vám neunikala voda přes spoj.

Poté Moka konvičku vložte na hořák, zapněte slabý plamen a nechte ji pomalu ohřívat. Až dojde bodu varu, tlak páry způsobí, že vařící voda proteče ze spodní nádoby do horní přes sítko a tak si uvaříte skvělou kávu bez logru, který zůstane v sítku.

Káva do Moka konvičky by měla být namletá tak, aby nebyla úplně na jemno jako u esspresa a zároveň ne úplně na hrubo. Volte variantu středně namleté kávy. Příliš jemně mletá káva by mohla ucpat vnitřní část konvičky, kterou protéká voda nebo ventil a z hrubě namleté kávy by se zase neuvolnila všechna aromata.

Historie

Moka konvička byla vynalezena v Itálii v roce 1933, Lugim de Ponti, který byl vynálezcem a zpracovatelem hliníku. Ten spolu s Alfonsem Bialettim, majitelem továrny na hliník, vymyslel přístroj, který by mohl být používán běžně v domácnostech k přípravě kávy. Hliník byl oproti nerezi v té době vládou propagovaným materiálem, díky velkým zásobám nerostu bauxitu vhodným k jeho zpracování.

Originální hranatý design ve stylu art deco byl tak úspěšný, že se používá dodnes. Firma Bialetti vyrábí Moka konvičky stále a je jejich největším producentem na světě.

Výhody

Přemýšlíte-li, jak vybrat kávovar, určitě nezapomeňte na Moka konvičku. Oproti jiným typům přípravy kávy má mnoho výhod.

Především její snadné a jednoduché použití. S Moka konvičkou se naučí zacházet každý, stačí jen rozšroubovat, naplnit a zase zašroubovat.

Její použití je velmi praktické a je skvělá na cesty, ohřát ji můžete nad jakýmkoliv zdrojem tepla, klidně i na cestovním vařiči nebo na ohni. Pozor však na rukojeť, která bývá z plastu, aby se nedostala nad oheň a nepoškodila se. Hliník je lehký materiál, takže nemusíte mít obavy, že by vám nějak zásadně zatížila batoh.

Pořízení Moka konvičky je výhodné po ekonomické stránce, protože je levná. Nejmenší modely na jeden šálek stojí kolem 350 Kč. Pokud chcete mít doma Moka konvičku jako designový prvek, můžete si pořídit i dražší zdobnější modely.

Příjemně vás překvapí i doba přípravy. Oproti kávovarům, u kterých trvá dlouho dobu, než káva překape přes filtr, káva v Moka konvičce je hotová velmi rychle.

Moka konvička je skvělým, rychlým a snadno obsluhovatelným pomocníkem při přípravě kávy.


Související produkty

Doprava zdarma

Elektrický kávovar Moka Timer

Dodáme do 7 - 10 dní, v pátek 2. 8. u vás
5 056 Kč

Porovnat

Moka konvička - kávovar Sound na 3 šálky

Dodáme do 7 - 10 dní, v pátek 2. 8. u vás
926 Kč

Porovnat

Moka konvička - kávovar kávovar Dama White

Dodáme do 7 - 10 dní, v pátek 2. 8. u vás
1 192 Kč

Porovnat

Doprava zdarma

Moka konvička Musa Restyling na 6 šálků

Dodáme do 7 - 10 dní, v pátek 2. 8. u vás
2 177 Kč

Porovnat