Zavolejte nám (Po-Pá 7-15)
5 věcí, které nesmí chybět na zahradní party

5 věcí, které nesmí chybět na zahradní party

Čeká vás oslava uprostřed léta? Na co všechno byste měli myslet, než zahájíte party pod širým nebem? Aby se hosté cítili dobře, buďte připraveni na nečekané. Na co se zaměřit?

Poutavá výzdoba

Chcete-li mít něco víc než jen grilování s přáteli, pozměňte exteriér zahrady vhodnou výzdobou. Věřte, že i k 30. narozeninám oslavence potěšíte tím, že jste si dali práci s přípravou. Balónky a konfety v oblíbených barvách na první pohled hlásí, že se tu něco koná. Řezané květiny, třeba z vaší zahrady, podtrhnou slavnostní náladu. Večer, když se smráká, rozsviťte led lampióny a zapalte svíčky v plovoucích lampiónech. Vytvoříte kouzelnou atmosféru. 

Jednorázové nádobí

Kolik přijde lidí? Kolikrát budou jíst? Předkrm, hlavní jídlo, dezert. Občas někdo zapomene, kam svůj talíř položil, vezme si nový. Spočítejte, kolik vás bude a kolikrát budete jíst. Abyste si ušetřili práci, zásobte se jednorázovým nádobím.

Pořádný gril

Nádobí je jedna věc. To, na čem ugrilujete klobásy a steaky, věc druhá. Když zahradní slavnost, vařit na grilu je dobrá volba. Kromě masa a zeleninových špízů ugrilujete i dezert, třeba karamelizovaný ananas. Ujistěte se, že máte dostatečně velký gril, abyste u přípravy občerstvení nestrávili mládí. Máte také dostatek dřevěného uhlí a briket?   

Plachty pro nepříznivé počasí

I když předpověď hlásí, že bude polojasno a pět a dvacet ve stínu, v mžiku můžete být zklamaní. Náhlý vítr je jasný faktor toho, že se něco přižene. V lepším případě vás to obejde, v tom horším spadne několikamilimetrová průtrž přímo na vaši zahradu. A že letní bouřky stojí za to. Proto vždy, za jakýchkoli okolností, buďte na tuto situaci připraveni – mějte v záloze plachty. Pohoštění postavte do míst, kde najdete potenciální body k ukotvení plachet. I když slavíte pod zastřešenou pergolou, boční vítr dokáže udělat pořádnou paseku.    

Jedna z věcí, na kterou by se nemělo během příprav zapomenout, je pěkně zabalený dárek. Může se to zdát jako maličkost, ale i originálně zabalený dárek obdarovaného potěší. Je to důkaz toho, že vám na něm záleží.