Zavolejte nám (Po-Pá 7-15)
Vyrobte si gelové osvěžovače vzduchu za 30 minut

Vyrobte si gelové osvěžovače vzduchu za 30 minut

Gelové osvěžovače vzduchu jsou hračka, určitě si je oblíbíte. Můžou mít jakoukoli libovolnou vůni, které dáváte přednost, a jsou velmi příjemnou bytovou dekorací. Postup je tak jednoduchý, že můžete snadno vyrobit spoustu gelových osvěžovačů vzduchu během několika minut.

Existují různé způsoby výroby gelových osvěžovačů vzduchu. Tentokrát hrají hlavní roli esenciální oleje a želatina v prášku. Voda a éterické oleje vám poskytnou přírodní osvěžovač vzduchu a kombinace vůní je prakticky nekonečná.

Ingredience pro výrobu gelového osvěžovače vzduchu:

Postup

  1. rendlíku nebo malém hrnci na sporáku rozehřejte 3/4 šálku vody.
  2. Přidejte sůl a míchejte. 
  3. Když je sůl úplně rozpuštěná, pomalu přidávejte želatinu a míchejte, dokud se také úplně nerozpustí. Pokud přidáte želatinu příliš rychle, může tvořit hrudky. Ale nezoufejte, při stálém míchání se rozpustí.
  4. Hrnec stáhněte z ohně a poté přidejte zbývající čtvrtinu vody. 
  5. Ještě chvíli míchejte, dokud směs nebude dostatečně gelová.
  6. Gelovou směs nalijte do skleniček na zavařování nebo do jiných nádob podle svého výběru.
  7. Nyní přidejte esenciální oleje. Vždy můžete přidat více či méně esenciálních olejů podle svých preferencí a v každém osvěžovači vzduchu můžete smíchat různé kombinace olejů. 

Do citrusové bomby namíchejte mandarinku, citron, grep a limetku. Chcete-li bojovat proti nachlazení, smíchejte borovici, eukalyptus a levanduli. Na vánoční stůl smíchejte skořici, hřebíček a jablko. Na svatební tabuli růži a orchidej.

Právě máte hotový gelový osvěžovač vzduchu. Něco tomu chybí? Přidejte pár kapek potravinářského barviva. Jestli to ještě stále není ono, vložte do směsi umělý květ. Nyní, když jsou vaše osvěžovače vzduchu vonné, barevné a zdobené, nechte je vychladnout na pokojovou teplotu 

Víčko na sklenici můžete a nemusíte použít. Ale gel bez víčka vysychá o něco rychleji. Skvělým tipem je víčko s otvorem na brčko. Nebo jednoduše udělejte díry do víčka sami.

Tyto roztomilé květinové osvěžovače vzduchu by byly skvělým dárkem. Množství můžete snadno zdvojnásobit nebo ztrojnásobit, abyste získali více osvěžovačů najednou. Mějte na paměti, že zhruba za měsíc vyschnou. Pokud budou celou dobu bez víčka, vyschnou rychleji.