Žehličkou docílíte hladkého efektu potahovaných dortů, cupcakes a dalších zákusků. Žehličkami přejíždějte po dortu od shora dolů. Díky ploché hladké ploše docílíte ostrých hran na dortech, ale i případného zaoblení. Potahování a uhlazování vám půjde snadněji, když dortem budete pohybovat na otáčivém podnosu.
Potahovací hmotu pečlivě zpracujte, aby měla polotuhou konzistenci. Rozválejte ji válečkem, pokud se lepí, můžete podsypat jemným moučkovým cukrem nebo škrobem. Celková hmota by měla být cca 0,2 – 0,5 cm silná. Pokud budete potahovat kruh, velikost rozválené hmoty by měla být stejná, jako bude průměr dortu + dvakrát výška dortu + cca 1/3 výšky dortu. Čím větší bude, tím lépe se bude hladit a zamezíte tak vzniku varhánků na bocích dortu.
Rozválenou hmotu zvedněte např. pomocí válečku nebo obou rukou a položte ji souměrně na korpus dortu. Hlaďte hladítkem opatrně od středu k okrajům, tak, aby se ven dostaly případné vzduchové bubliny. Pokud i tak nějaké zůstanou, propíchnete je špendlíkem a zahlaďte rukou a hladítkem. Až bude vrchní plocha rovná a bez bublinek, začnete hladit okraje. Nejdříve dlaněmi, poté hladítkem. Postupujte shora dolů. Dole u stolu, kde má hmota tendenci se vlnit a dělat zmiňované varhánky ji můžete rukou trochu potáhnout, čímž dojde k jejich napnutí a srovnání faldů. Pro ostrý horní hranu použijte dvě hladítka proti sobě v pravoúhlém postavení.
Na závěr oříznete přebytečnou hmotu nožíkem či rádélkem, zbytek hmot můžete využít na ozdoby nebo později (pečlivě ji zabalte do igelitu, aby neosychala, a uložte např. do lednice nebo chladnější spíže). Dort ještě můžete na závěr opatrně dočistit hladítkem.
Hladítko před prvním použitím pečlivě omyjte vodou a saponátem. Opláchněte a osušte.
Materiál: plast
Rozměry: 15x8x2 cm
Barva: různé (bílá, krémová, žlutá, zasíláme dle momentálního naskladnění).